+420 602 611 876

Lokalita

Lokalita

Městys Liteň je přesně to, co jste hledali pro své pohodlné bydlení. Posuďte sami:

  • Výborná dopravní dostupnost, za 15 minut jste autem v Praze.
  • Autobusové i vlakové spojení.
  • Plnohodnotná občanská vybavenost včetně hospody, obchodů, školky a školy.
  • Výborné místo pro volnočasové aktivity.

A to vše v krásné přírodě mimo ruch velkoměsta.

Dopravní obslužnost

Městys Liteň leží 30 km jihozápadně od hlavního města Prahy, vzdálenost od Berouna je 15 km. V obci je 5 autobusových zastávek, je zajištěno pravidelné spojení do Berouna. Velkou výhodou je stanice železniční dráhy přímo v obci, odkud vlakem za 8 min dojedete do stanice Zadní Třebáň, kde navazuje trať vedoucí do Prahy.

Občanská vybavenost

Liteň má vlastní základní i mateřskou školu, praktického lékaře, zubní ordinaci, prodejnu potravin i obchod se smíšeným zbožím. Pro obyvatele je k dispozici pošta, hostinec, kadeřnictví, knihovna a benzinová pumpa. Obec dokonce provozuje kino a divadlo, navštívit můžete místní muzeum, které připomíná historii Litně i známých osobností, které zde pobývaly. Mezi nejslavnější patří spisovatel Svatopluk Čech a pěvkyně Jarmila Novotná.

Zajímavosti v okolí

Přímo v obci se nachází barokně přestavěný gotický kostel sv. Petra a Pavla a barokní zámek s parkem. Na zámku se každoročně koná hudební Festival Jarmily Novotné a další kulturní přehlídky.   Jen 4 km je od Litně vzdálený výjimečný český hrad Karlštejn, kde bylo vybudováno jedno z nejprestižnějších golfových hřišť. Liteň leží na hranici CHKO Český kras, v okolí můžete využít naučnou stezku, procházejí tudy cyklostezky i turistické trasy.

Lokalita